گالری تصاویر
پیوند های مهم
مهر خروج مشمولین

مهر خروج مشمولین:

با عنایت به ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح از تاریخ 06/01/ 1392 کلیه مشمولین ایرانی مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند می توانند به مدت سه ماه و حداکثر دو بار در سال به کشور تردد نمایند.

کسانی که معافیت عفو رهبری به آنان تعلق گرفته، نمی توانند از مهر خروج مشمو لین استفاده نمایند و باید سریعتر اقدامات لازم را جهت دریافت کارت عفو رهبری انجام دهند.

مدارک مورد نياز :

  •    تکميل يک برگ فرم اجازه خروج مشمولين
  •  ارائه اصل گذرنامه ايراني
  • توجه: این مهر به کسانی تعلق می گیرد که حداقل سه سال در خارج از کشور زندگی کرده و در گذرنامه محل اقامت کشور محل اقامت درج گردیده است. در صورتیکه در گذرنامه کشور محل اقامت ایران درج شده باشد ابتدا نسبت به تعویض گذرنامه اقدام و سپس درخواست مهر خروج مشمولین گردد
  •  ارائه اصل رسيد پرداخت هزينه درج مهر خروج مشمولین در گذرنامه براساس جدول هزينه هاي کنسولی

ملاحظات:

به منظور جلوگيري از بروز مشکلات اداري و اتلاف وقت، قبل از مسافرت به کشور نسبت به اخذ اجازه خروج ويژه مشمولين به نمایندگی کنسولی محل اقامت خود مراجعه نمايند

 

طبق مقررات جدید نظام وظیفه هر فرد ذکور ايراني ازماه قبل  سالي که طي آن  وارد 19 سالگي مي شود، مشمول خدمت وظيفه عمومي مي باشد (سال مشموليت = سال تولد + 18) بنابراين متولدين 06/03/ 1373 صرفاً تا پايان امرداد ماه 1391مجاز به خروج از کشور بوده و براي اخذ مجوز مذکور در شهریور ماه 1391 اقدام نمايند.

 
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران