گالری تصاویر
پیوند های مهم
اخبار > پاسخ ایران به سفر وزیر دارایی آن کشور به تهران


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر خارجه ایران در هنگ کنگ

پاسخ ایران به سفر وزیر دارایی آن کشور به تهران

ابراهیم رحیم پور معاون شرق آسیا و اقیانوسیه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سف وزیر دارایی هنگ کنگ به تهران از از کشور دیدار به عمل آورد. این سفر که از پنجم لغایت هفتم نوامبر صورت گرفت به دیدار با مقامات و مسئولین شورای قانون گذاری، شواری اجرایی و بخش خصوصی اختصاص یافت.

آندرو لئونگ رئیس جدید شورای قانون گذاری هنگ کنگ در اولین ملاقات به فعالیتهای مجلس هنگ کنگ اشاره کرده و گفت باید راههای مناسب برای گسترش روابط اقتصادی ایران و هنگ کنگ در نظر گرفته شود.

در دیدار با استفان نگ رئیس اتاق بازرگانی عمومی هنگ کنگ نامبرده ضمن اشاره به اعزام هیئت تجاری اتاق در ماه آوریل به ایران و رضایت اعضای هیئت از این سفر اظهار داشت که اتاق مایل به توسعه روابط فیمابین است و برای حل مشکلات موجود مانند روابط بانکی نیز در حال مطالعه سازوکارهای مناسب میباشد. آقای رحیم پور نیز پیشنهاد کرد هنگ کنگ از تجارب مشابه کشورهای دیگر مانند چین و کره استفاده نماید.

ملاقات بعدی با معاون بانک مرکزی هنگ کنگ بود که به بحث در باره رفع مشکلات بانکی تجار و بازرگانان ایرانی و فعال سازی مجدد بانک ملی ایران در هنگ کنگ پرداخته شد.

در جلسه با وینسنت لو رئیس شورای توسعه تجارت دو طرف راههای تجارت و سرمایه گذاری در ایران را بررسی کرده و اطلاعاتی در مورد پروژه های زیربنایی ایران در اختیار طرف هنگ کنگی قرار گرفت.

آخرین جلسه نیز به وزیر دارایی هنگ کنگ اختصاص یافت. جان تسانگ ضمن ابراز رضایت از سفر خود به تهران اظهار داشت که دو طرف در حال مذاکره موافقت نامه های مختلفی هستند و هنگ کنگ قصد دارد سطح و میزان همکاری خود با تهران را افزایش بخشد و مشغول مطالعه سازو کارهای مناسب در این زمینه اس.دانلود فايل : Iran_HKGCC_6-12-16_%285_of_6%29.jpg ( 481KB )


٠٩:٠٨ - 1395/09/22    /    شماره : ٤٢٨٦٦٥    /    تعداد نمایش : ١١٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران